Producenci
Promocje
Papa w płynie Megaron 3 litry GRAFITOWA
Papa w płynie Megaron 3 litry GRAFITOWA

158,00 zł

Cena regularna: 168,00 zł

Najniższa cena: 10,00 zł
szt.
Papa w płynie 3 litry BIAŁA Megaron
Papa w płynie 3 litry BIAŁA Megaron

158,00 zł

Cena regularna: 168,00 zł

Najniższa cena: 10,00 zł
szt.
Papa w płynie Megaron 3 litry BRĄZOWY
Papa w płynie Megaron 3 litry BRĄZOWY

158,00 zł

Cena regularna: 168,00 zł

Najniższa cena: 10,00 zł
szt.
Papa w płynie Megaron 3 litry CEGLANY
Papa w płynie Megaron 3 litry CEGLANY

158,00 zł

Cena regularna: 168,00 zł

Najniższa cena: 10,00 zł
szt.

Jak dociąć listwy przysufitowe – podpowiadamy

Listwy przysufitowe mają zazwyczaj określone długości, np. 200 cm. Niestety praktycznie zawsze konieczne jest ich skrócenie albo docięcie w rogach. Dopasowanie przysufitowych listew do rozmiarów wnętrza wydaje Ci się trudne? Podpowiadamy, jak szybko i wygodnie dociąć listwy przysufitowe!

Samodzielne docinanie listew przysufitowych

Docinanie listew przysufitowych wydaje się trudnym zadaniem, ale na szczęście to tylko pozory. Samo docinanie i dopasowywanie sztukaterii nie jest wcale skomplikowane. Nie musisz zatrudniać firmy remontowej i wydawać pieniędzy. Jesteś w stanie wykonać to samodzielnie. Potrzebujesz tylko zwykłej piły ręcznej oraz skrzynki uciosowej. Zanim zabierzesz się do pracy, zgromadź niezbędne materiały oraz wykonaj bardzo dokładne pomiary.

Pod jakim kątem docinać listwy przysufitowe?

Jeśli zastanawiasz się, jak dociąć listwy przysufitowe, musisz wiedzieć, że najbardziej istotny jest kąt cięcia. Zależy on oczywiście od Twoich potrzeb i umiejscowienia listew. Zazwyczaj cięcie następuje pod kątem 90 lub 45 stopni. W przypadku zwykłego skracania należy ciąć pod kątem prostym. Z kolei w rogach musisz docinać je pod kątem 45 stopni. Dzięki odpowiedniemu docięciu listew w narożnikach można bez problemu umieścić je na kłopotliwym łączeniu dwóch ścian.

Cięcie listew przysufitowych pod kątem 45 stopni

O ile cięcie listew pod kątem prostym wydaje się dosyć proste, o tyle cięcie pod kątem 45 stopni brzmi dość groźnie. Bez wątpienia docinanie listew pod kątem 45 stopni wymaga sporo precyzji, więcej niż zwykłe skracanie. Nie oznacza to jednak, że jest to zadanie niewykonalne. Najlepiej wykorzystać do tego np. skrzynię uciosową, która wyposażona jest w specjalne rowki, umożliwiające precyzyjne docinanie sztukaterii. Dotyczy to listew ze styropianu, PCV, drewna, poliuretanu, MDF, czy duropolimeru. Dzięki niej przycinanie przysufitowych listew nie zajmie Ci zbyt wiele czasu i nie przysporzy szczególnych trudności.

Docinanie listew przysufitowych krok po kroku

Pierwszym etapem docinania listew jest zgromadzenie potrzebnych materiałów, zaplanowania miejsca pracy oraz montażu. Następnie należy precyzyjnie narysować linie cięcia. Musisz tylko pamiętać o tym, aby dokładnie ustawić listwę w skrzynce i docisnąć jej dolną krawędź do brzegu skrzynki. Jeżeli wszystko jest odpowiednio ustawione, możesz już przyciąć listwę w otworze do cięcia pod kątem 45 stopni. Za pomocą noża lub piły usuń ewentualnie nierówności.

Jak dociąć listwy przysufitowe – nie działaj na własną rękę

Wykorzystanie odpowiednich narzędzi jest bardzo ważne, bowiem cięcie „na wyczucie”, czy też „na oko” wiąże się z dużym ryzykiem uszkodzenia listew. Ubytki będą wyglądać nieestetycznie i nieprofesjonalnie, więc lepiej tego uniknąć. Dokładnie przycięte listwy pełnią nie tylko czysto praktyczną funkcję, ale mogą także bardzo wzbogacić wystrój wnętrza. Jeżeli nie posiadasz skrzynki uciosowej, możesz spróbować przycinać listwy przy użyciu kartki papieru. Pamiętaj jednak, aby utrzymywać stały odpowiedni nacisk piły oraz szczególnie zadbać o precyzję.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl