Producenci
Promocje
Papa w płynie Megaron 3 litry GRAFITOWA
Papa w płynie Megaron 3 litry GRAFITOWA

158,00 zł

Cena regularna: 159,88 zł

Najniższa cena: 10,00 zł
szt.
Papa w płynie 3 litry BIAŁA Megaron
Papa w płynie 3 litry BIAŁA Megaron

158,00 zł

Cena regularna: 159,88 zł

Najniższa cena: 10,00 zł
szt.
Papa w płynie Megaron 3 litry BRĄZOWY
Papa w płynie Megaron 3 litry BRĄZOWY

158,00 zł

Cena regularna: 159,88 zł

Najniższa cena: 10,00 zł
szt.
Papa w płynie Megaron 3 litry CEGLANY
Papa w płynie Megaron 3 litry CEGLANY

158,00 zł

Cena regularna: 169,28 zł

Najniższa cena: 10,00 zł
szt.

Jak zamontować gzyms oświetleniowy z taśmą LED?

Gzyms oświetleniowy to nic innego jak listwa dekoracyjna przyklejana zazwyczaj do sufitu w niewielkiej odległości od ściany. Montuje się ją w celu np. optycznej zmiany wielkości pomieszczenia. Służy też do maskowania różnego rodzaju niedoskonałości. W połączeniu z odpowiednim źródłem światła dane naprawdę wyjątkowy efekt. Jak zamontować gzyms oświetleniowy w swoim domu lub mieszkaniu?

Jaką funkcję gzymsy oświetleniowe pełnią w pomieszczeniu?

Gzymsy oświetleniowe w ciekawy sposób doświetlają wnętrze, wprowadzając do niego wyjątkowy klimat. Mogą mieć różne kształty i wymiary. Największą popularnością na rynku cieszą się gzymsy z rynienkami na taśmę LED, ale nie jest to jedyne rozwiązanie.

Tego typu elementy są dopełnieniem aranżacji. Są funkcjonalne, a przy okazji pełnią rolę dekoracyjną. Duże znaczenie ma w tym przypadku wybór odpowiedniej barwy światła. Barwy ciepłe sprawdzają się w pomieszczeniach z tradycyjnym oświetleniem. Gzymsy oświetleniowe z taśmami LED o barwie zimnej zapewniają lepsze doświetlenie.

Inną propozycją są gzymsy halogenowe, które idealnie nadają się do punktowego oświetlania wnętrz. Światła halogenowe są bardzo naturalne i nie męczą wzroku. Ich dużym atutem jest energooszczędność.

Jak zamontować gzyms oświetleniowy krok po kroku?

Pytanie, jak zamontować gzyms oświetleniowy zadaje sobie wiele osób, bo jest to rozwiązanie cieszące się na rynku coraz większą popularnością. Na szczęście nie jest to zadanie bardzo skomplikowane.

Gzyms przykleja się do ściany lub sufitu przy pomocy odpowiedniego kleju montażowego. Wykorzystywany w tym przypadku klej jest transparentny i skutecznie wiąże różne powierzchnie. Jego nadmiar można zawsze w łatwy sposób usunąć. Listwy można w razie potrzeby przyciąć np. piłą elektryczną. Uważać trzeba na piły ręczne, które mogą zniszczyć ich krawędzie. Na koniec gzymsy można nieco ustabilizować stemplami czy ściskami stolarskimi. Miejsca połączeń zaleca się uszczelnić akrylem budowlanym. Co ciekawe, listwy wykonane ze styropianu czy polistyrenu można malować farbami emulsyjnymi i lateksowymi.

Jak zamontować taśmę LED na gzymsie oświetleniowym?

Wiadomo już, jak zamontować gzyms oświetleniowy. Pozostaje jednak jeszcze pytanie - jak umieścić w nim taśmę LED?

Na pewno dobrym rozwiązaniem jest połączenie ze sobą wszystkich elementów np. na podłodze. Warto sprawdzić, czy wszystko działa prawidłowo i dopiero wówczas przystąpić do montażu na gzymsie. Taśmę dobrze jest zamontować w profilu aluminiowym, który skutecznie odprowadza ciepło i działa jak radiator. Gwarantuje on dłuższą żywotność tego elementu.

Taśmę LED należy rozprowadzić dokładnie na całym gzymsie oświetleniowym i jeszcze przed wklejeniem do profilu sprawdzić, czy aby na pewno nic się nie rozłączyło. Powierzchnia taśmy powinna być równa i czysta, idealnie przylegająca do podłoża. Cały proces montażu nie powinien zająć zbyt wiele czasu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl